Jesteś tutaj: USŁUGI STOMATOLOGIA

STOMATOLOGIA

NOWOCZESNY SPRZĘT ŚWIATOWEJ KLASY

Stomatologia zajmuje szczególnie ważne miejsce w naszej przychodni, dołożyliśmy wszelkich starań, aby w VETMEDICA znalazł się nowoczesny sprzęt najlepszych świtowych marek, który zapewnia świadczenie usług na bardzo wysokim poziomie.

JAKIE PROBLEMY?

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie psy i koty są pacjentami stomatologicznymi. Choroba stomatologiczna może dotknąć pacjenta na każdym etapie jego życia. Szczenięta i kocięta mogą cierpieć z powodu wad zgryzu, np. wbijania kłów w podniebienie lub dziąsła, przetrwałych zębów mlecznych. Psy młode mogą doznać urazów prowadzących do złamań korony zęba, odsłonięcia miazgi i w konsekwencji powstania ropni okołowierzchołkowych. W późniejszym wieku niemal każdy pies i kot wymaga sanacji jamy ustnej.

Sanacja jest zabiegiem, który ma na celu wyleczenie całej jamy ustnej – czyli wyleczenie wszystkich chorych zębów, usunięcie zębów w razie potrzeby, zadbanie o dziąsła oraz ewentualne uszkodzenia błon śluzowych czy języka.

Sanacja jamy ustnej zawsze powinna być wykonywana w narkozie, ponieważ tylko taki sposób gwarantuje poprawne przeprowadzenie zabiegu oraz bezpieczeństwo pacjenta. W trakcie zabiegu wykonujemy diagnostykę RTG, która umożliwia poprawne postawienie diagnozy.

W ramach usług stomatologicznych w naszej przychodni można wykonać:

  • Zabieg profilaktyczny jamy ustnej (usunięcie płytki oraz kamienia nazębnego, polerowanie koron, fluoryzację)
  • RTG stomatologiczne
  • Leczenie chorób przyzębia
  • Ekstrakcje
  • Endodoncję
  • Leczenie zgryzu urazowego
  Vetmedica
02-495 Warszawa
ul. Stanisława Wojciechowskiego 21
  502 268 454
Biuro czynne od pon-pt od 10:00 do 21:00
W soboty od 10:00 do 16:00
W niedziele od 10:00 do 14:00